نمایندگی تعمیرات لپ تاپ شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

اگر لپ تاپ شارپ دارید که پس از فشار دادن دکمه پاور روشن نمی شود. از اطلاعات زیر و مراحل عیب یابی برای رفع مشکل استفاده کنید. در ادامه قصد بررسی دلایل روشن نشدن لپ تاپ شارپ را در این مقاله داریم.

دلایل روشن نشدن لپ تاپ شارپ

بررسی دلایل روشن نشدن لپ تاپ شارپ

اگر مطمئن نیستید که رایانه روشن است، بررسی کنید که آیا فن کیس (معمولاً در پشت رایانه) در حال چرخش است یا خیر. اگر یک فن در حال چرخش است، رایانه در حال روشن شدن است و این صفحه ممکن است برای مشکل شما اعمال نشود.

سیم برق به درستی وصل نشده است

ممکن است واضح به نظر برسد، اما مطمئن شوید که سیم برق به پشت لپ تاپ شارپ وصل شده و به پریز برق وصل شده است. اگر به نظر می رسد که به درستی وصل شده است، برای اطمینان از شل نشدن کابل، دو سر سیم برق را جدا کرده و دوباره وصل کنید.

نوار یا پریز برق

اگر نوار برق (محافظ برق) یا UPS (منبع برق اضطراری) دارید، سیم برق رایانه را از آن جدا کرده و سیم را مستقیماً به پریز برق وصل کنید.
اگر اتصال مستقیم لپ تاپ شارپ به پریز دیواری همچنان کار نمی کند، با اتصال یک دستگاه الکتریکی دیگر از کارکرد پریز اطمینان حاصل کنید.

کابل برق خراب

با تعویض آن با کابل دیگری، مطمئن شوید کابل تغذیه کننده برق لپ تاپ شارپ شما بد یا آسیب دیده نیست. اگر کابل برق دیگری برای آزمایش ندارید، ببینید آیا یکی از دوستان یا یکی از اعضای خانواده کابلی دارد که بتوانید آن را قرض بگیرید. همچنین می توانید یک کابل برق جدید را به صورت آنلاین خریداری کنید.

این مطلب را از دست ندهید   مشکلات شارژ شدن باتری لپ تاپ

کلید منبع تغذیه

برخی از منابع تغذیه لپ تاپ شارپ، مانند آنچه در تصاویر نشان داده شده است، دارای کلید برق در پشت هستند. پشت لپ تاپ شارپ را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ دکمه دیگری خاموش نیست.

منبع تغذیه نادرست

اگر لپ تاپ شارپ را ساخته اید و نمی توانید آن را روشن کنید، منبع تغذیه ممکن است معیوب باشد یا برای نیازهای سخت افزاری شما کافی نباشد. بررسی کنید منبع تغذیه با نیازهای مادربرد، پردازنده و کارت گرافیک شما مطابقت دارد.

خرابی باتری، دکمه، پاور یا اینورتر

باتری از مهم ترین اجزای لپ تاپ می باشد و خرابی آن یکی از دلایل روشن نشدن لپ تاپ شارپ اگر پس از انجام مراحل در بخش های بالا، رایانه شما همچنان برق دریافت نمی کند، ممکن است منبع تغذیه از کار افتاده باشد.

اگر نمی خواهید خودتان آن را تعویض کنید، پیشنهاد می کنیم لپ تاپ شارپ را به تعمیرگاه ببرید.

اگر لپ تاپ شارپ دارید و قصد دارید خودتان آن را تعمیر کنید، رایانه را باز کنید و اتصالات برق را تأیید کنید. می توانید این کار را با جدا کردن کابل اصلی برق و وصل مجدد آن انجام دهید تا مطمئن شوید که شل نشده است.

همچنین بررسی کنید کابل دکمه پاور به درستی به مادربرد وصل شده باشد.

همچنین می توانید منبع تغذیه را با استفاده از یک مولتی متر تست کنید تا بررسی کنید که آیا ولتاژ صحیح خروجی دارد یا خیر. اگر ولتاژ خروجی کم باشد، منبع تغذیه احتمالا خراب است و باید تعویض شود.

این مطلب را از دست ندهید   دلایل اصلی خرابی لپ تاپ شارپ

مشکلات سخت افزاری از اصلی ترین دلایل روشن نشدن لپ تاپ شارپ

هر بار که رایانه شما سعی می کند روشن شود، یک POST اجرا می کند. اگر هر یک از اجزای سخت افزاری لپ تاپ شارپ در این تست رد شود، لپ تاپ شارپ به بوت شدن ادامه نمی دهد.
تمام کابل ها را از پشت لپ تاپ شارپ جدا کنید. لپ تاپ شارپ را باز کنید و همه کارت های توسعه و حافظه را دوباره در جای خود قرار دهید.

پس از نصب مجدد این کارت ها، با جدا کردن و وصل کردن مجدد آنها، مطمئن شوید که همه کابل ها محکم وصل شده اند.
بعد از اینکه همه چیز جدا شد و دوباره وصل شد، فقط کابل برق را به پشت لپ تاپ شارپ وصل کنید، سپس سعی کنید آن را روشن کنید. اگر رایانه روشن شد، می‌توانید آن را خاموش کنید و همه کابل‌ها را دوباره وصل کنید.

خرابی مادر برد از دلایل اصلی روشن نشدن لپ تاپ شارپ

اگر اتصالات منبع تغذیه سالم به نظر می رسند، اما رایانه همچنان روشن نمی شود، ممکن است مادربرد خراب باشد. ابتدا کیس لپ تاپ شارپ را باز کنید و مادربرد را بررسی کنید. به دنبال خازن های برآمده یا منفجر باشید.
اگر اخیراً کار لحیم کاری روی مادربرد خود انجام داده اید، ممکن است برخی از لحیم کاری دو یا چند نقطه تماس را به هم متصل کرده باشند که نباید داشته باشد. این اتصالات نامناسب می تواند باعث شود رایانه روشن نشود یا بوت نشود.

سایر دلایل احتمالی خرابی مادربرد عبارتند از:

• ترک در برد مدار.
• پین یا شاخک های شکسته برای مدار مجتمع.
• مدار مجتمع ذوب شده در اثر گرمای بیش از حد.
در حالی که می‌توانید یک خازن برآمده یا منفجر شده را جایگزین کنید، به احتمال زیاد نقص مادربرد فوق نیاز به تعویض آن دارد.

این مطلب را از دست ندهید   رفع مشکل No Bootable

مطالب مرتبط: تعمیر مادربرد لپ تاپ

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 9 =