نمایندگی تعمیرات لپ تاپ شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

علائم سوختن هارد لپ تاپ چیست؟

شنیده شدن صدای کلیک از لپ تاپ، بهم ریختن نام پوشه ها و فایل ها، ناپدید شدن فایل ها و پوشه ها و باز نشدن فایل ها، همه از علائم سوختن هارد لپ تاپ هستند. اگر شما هم با هر یک از این مشکلات در لپ تاپ خود مواجه شده اید، لازم است بدانید که هارد سیستم شما دچار مشکل شده است. در این حالت نباید سیستم خود را کوچکترین دستکاری بکنید؛

چراکه هر گونه دستکاری لپ تاپ مانند جابجایی فایل ها یا ذخیره کردن فایل های جدید بر روی آن می تواند احتمال بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ را به صورت چشم گیری کاهش دهد. با این وجود تنها کاری که باید درصورت آسیب دیدگی هارد لپ تاپ خود انجام دهید، این است که سیستم خود را خاموش کرده و سپس عیب یابی آن را به مرکز تعمیرات لپ تاپ بسپارید.

شنیده شدن صدای کلیک از لپ تاپ

یکی از رایج ترین علائم سوختن هارد لپ تاپ، شنیده شدن صدای کلیک از لپ تاپ است که به صدای کلیک مرگ معروف است. درواقع منشا اصلی شنیده شدن چنین صدایی از لپ تاپ، به این دلیل است که هد هارد که وظیفه خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی هارد را برعهده دارد، دائم سعی دارد که پروسه خواندن و نوشتن اطلاعات را انجام دهد؛ اما به دلیل آسیب دیدگی هارد با شکست مواجه می شود و درنهایت صدای کلیک به طور مرتب از لپ تاپ شنیده می شود.

بهم ریختن نام پوشه ها و فایل ها

مشکل دیگری که نشان می دهد هارد لپ تاپ آسیب دیده است، بهم ریختن نام پوشه ها و فایل های لپ تاپ است. اکثر اوقات این مشکل به دلیل بدسکتور شدن هارد به وجود می آید اما منظور از بدسکتور شدن هارد چیست؟ درواقع هارد از بخش های مختلفی تشکیل شده است که به هر یک از آن ها یک سکتور گفته می شود. زمانی که هر یک از بخش های هارد یا هر یک از سکتورهای هارد به دلیل بروز نوسان برق، استفاده بیش از حد و وارد شدن ضربه دچار آسیب دیدگی شده باشد، اصطلاحا گفته می شود هارد بدسکتور شده است.

این مطلب را از دست ندهید   روش‌های قفل لپ تاپ با گوشی

ناپدید شدن فایل ها و پوشه ها

یکی دیگر از رایج ترین علائم سوختن هارد لپ تاپ، ناپدید شدن فایل ها و پوشه های شما به صورت خودکار است. اگر زمانی که به سراغ لپ تاپتان رفتید با مشکل ناپدید شدن فایل ها و پوشه هایی که در گذشته به راحتی به آن ها دسترسی داشتید و از آن ها استفاده می کردید، مواجه شدید باید به سلامت هارد لپ تاپ خود شک کنید.

باز نشدن فایل ها

و اما آخرین موردی که نشان می دهد هارد لپ تاپ سوخته است، باز نشدن فایل ها است؛ به گونه ای که وقتی به سراغ فایل ها و پوشه هایی که قبلا به راحتی آن ها را باز می کردید می روید، هر چقدر تلاش می کنید تا آن ها را باز کنید با ارورهای متعددی مواجه می شوید و نمی توانید آن ها را باز کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =